Menu

Ludy Europy

– I – ludy od Sema poszły na zachód. Szły  dołem od gór Kaukazu i morza Czarnego przez północną Turcję nie łamiąc ustaleń z Jafetem. następnie przez  Grecję , Danię do Skandynawii.

– R – ludy od Jafeta szły na zachód ponad morzem czarnym i R1A zostały na Słowiańszczyźnie , a .R1B. poszły do końca kontynentu.

Gall Anonimem pisał że Polski król „Bolesław Chrobry graniczne słupy od rzeki Sali (lewy dopływ rzeki Łaby (Elby)), po Dniepr stawiał.”

Ludy Sema i Jafeta (haplogrupy I i R) mieszały się , lecz R musiały znacznie przewyższać liczebnością I. Najwięcej I jest tam gdzie ludy R1A i R1B nie zawędrowały. Ludy Jafeta głównie zajmowały się rolnictwem dlatego chłodne północne tereny oddali w Europie Semitom I a w Azji Chamitom N2 i N3

Najliczniejszą grupą przed potopową jest grupa która przetrwała potop w górach Etiopii. Ludy E1   zeszły z gór Etiopii do Egiptu zakładając powtórnie tam cywilizację , następnie przez Grecję, Rzym, Szwajcarię doszły do Niemiec a później do Anglii. Współcześnie razem z emigracją Europejską wspólnie z ludami R1A , R1B, I1 i I2 zasiedliły Amerykę Północną.

 

R1B

 

R1A

 

 

 

I

 

 

E